Dr. Koray Dönmez (Msc. DDs. Çene Cerrahisi ve İmplantoloji)

MSc. DDS. Diş Hekimi
(Çene Cerrahisi ve İmplantoloji)

1981 yılında Bulgaristan Şumnu’da doğan Koray Dönmez, ilköğrenimini Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu’nda,orta öğrenimini Yenimahalle Ortaokulu’nda,lise öğrenimini ise Bursa Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanan Koray DÖNMEZ, Ankara Aydos Polikliniği’nde 2004-2005 yılları arasında yarı zamanlı çalışmaya başlamıştır.2005 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 2005-2006 yılları arasında Bursa Fomara Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde diş hekimi olarak görev yapmıştır.

2006-2007 yılları arasında askerlik görevini 2.HIBMK’lığı Sağlık Amirliği Kayseri Garnizonu’nda diş hekimi olarak yapmıştır.

Askerlik görevi bitiminde 2007-2008 yılları arasında Özel Hayat Hastanesi’nde diş hekimi olarak görev yaptıktan sonra 2008-2013 yılları arasında mesleğini özel muayenehanesinde serbest diş hekimi olarak icra etmiştir.Türkiye’nin çeşitli yerlerinde katılmış olduğu eğitimler sonucu,”Ağız ve Diş ortodontisi, Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları ve İmplant” eğitim sertifikaları bulunmaktadır.Yeşil Beyaz Ağız ve Diş sağlığı polikliniklerinin kurucu hekimlerindendir.2016 Yılı itibariyle Yeşil Beyaz Özlüce ‘deki ortaklığından ayrılmış olup Kurumun Karaman mahallesindeki şubesinde görev yaptıktan sonra bağımsız olarak kuruculuğunu üstlendiği ”Elita Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği”nde mesleğine devam etmektedir.

Klinik çalışmalarının yanında Akademik kariyerine yılın belirli zamanlarında İtalya’daki Guglielmo Marconi University’deki ORAL SURGERY & IMPLANTOLOGY EDUCATIONAL PROGRAM (Ağız Cerrahisi ve İmplantoloji) Yüksek Lisans Master programıyla devam etmiş ve programı tamamlayarak MSc. (Master of İmplantology & Surgery) Ünvanını almıştır.

( Guglielmo Marconi Üniversitesi, 17 Nisan 2015’te kurumsal olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde akredite edilmiş ilk ve tek İtalyan üniversitesidir!

ABD Eğitim Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Akreditasyonu Konseyi (CHEA) tarafından tanınan bir ulusal akreditasyon ajansı olan Bağımsız Okullar Yetkilendirme Konseyi, Marconi’nin akademik programlarının ve kurumsal organizasyonunun uluslararası standartlarda olduğunu onaylamıştır. GMU Lisans ve Yüksek Lisansların sadece Avrupa’da değil, Amerika Birleşik Devletleri’nde de geçerli olacağı ve katılımcılara daha çok sayıda ülkede yeni ve daha büyük kariyer olanakları sağlaması anlamına gelmektedir.

Estetik diş hekimliği uygulamaları, diş eksikliği olan hastalarda uygulanan doğal diş vazifesi gören implant uygulamaları,20 yaş diş çekimleri, çene kistleri, lazerle dişeti operasyonları, dişlerin sadece ön yüzeyine uygulanarak yapılan ve dişlerin daha güzel bir görünüm elde etmesini sağlayan dijital porselen lamina uygulamaları, Gülüş tasarımları ,dişlere hiç zarar vermeden dişlerin aralıklarının kapatılmasını sağlayan bonding uygulamları Diş Hekimi Koray Dönmez’in özel ilgi alanına girmektedir.

Mesleki ilgi alanları :

  • Lamina( yaprak diş) uygulamaları
  • Zirkonyum kaplamalar, köprüler
  • Total (tam) protezler
  • İmplant ve implant üstü protezler
  • Diş beyazlatma
  • Estetik protezler
  • Bonding uygulamaları
  • Telsiz ortodontik tedavi (Şeffaf apareyler -İnvisalign)