Sıkça Sorulan Sorular

Diş beyazlatma (bleaching) işlemi, özel içerikli diş beyazlatma jelleri kullanılarak dişin mine tabakasına yerleşmiş renkli maddelerin temizlenmesi işlemidir. Bu renkli maddeler, dişin en üst tabakası olan gözenekli mine tabakasına yerleşmiştir ve gözle görülmezler.

Diş beyazlatma işlemi, dişlerde kalıcı bir hasar veya ağrıya neden olmaz. Ancak işlem sırasında ve sonraki 1-2 gün geçici hassasiyet yaşanabilir.

Diş beyazlatma tedavisinin sonuçları bireysel ve birçok farklı değişkene bağlıdır. Örneğin, dişlerdeki renk değişikliği sarı tonları baskınsa, diş beyazlatma işlemi daha iyi sonuç verebilir. Ancak, antibiyotik kullanımından kaynaklanan grileşmelerin beyazlatılması daha zor olabilir ve sonuca ulaşmak daha uzun sürebilir.

Hasta muayenesi sırasında yeterli kemik varlığı olmadığı durumlarda, önce kemik altyapısı oluşturulmak için bazı ek işlemler yapılır ve daha sonra implantlar yerleştirilir. Ancak, yakın zamanda kemoterapi veya radyoterapi almış kişilerde implant uygulaması sakıncalı olabilir.

Dental dişlerin ömrü, doğal dişlerinizin ömrüne eşdeğerdir. Uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi için, ağız içi ve dişlerin bakımı düzenli ve iyi bir şekilde yapılmalıdır.

Klasik tedavi yöntemleriyle karşılaştırıldığında, implant tedavisi sonrasında protezin yapılması daha fazla zaman alabilir. Titanyumdan yapılmış hafif, güçlü, parlak ve korozyona karşı dirençli bir geçiş metal olan implantın kemikle bütünleşmesi için 2,5-3 ay sürebilir. Ek bir süreç olarak, çene kemiği kısmında veya sinüs boşluğunda işlem yapılacaksa, 6-9 ay gibi bir süre daha beklemek gerekebilir.